Puteți susține ziarul Informația Harghitei și, implicit, această pagină de Internet

Rezultate remarcabile ale sportivilor harghiteni la Balcaniadă | Informația Harghitei - jurnal independent
luni , 6 mai 2024
Home » Sport » Rezultate remarcabile ale sportivilor harghiteni la Balcaniadă
Rezultate remarcabile ale sportivilor harghiteni la Balcaniadă

Trei sportivi din Harghita au participat, recent, la Campionatul Balcanic de Atletism Master, găzduit de Turcia, de unde s-au întors cu câteva rezultate remarcabile.

Mioara Făcăoaru, în proba de marş 5 km, categoria +50 ani, a terminat pe primul loc, stabilind, totodată, şi un nou record naţional.

În proba de alergare s-a clasat pe locul 3.

Cu ştafeta României 4×100, în categoria de vârstă +35, a ocupat locul 2. Aceeaşi poziţie a ocupat-o şi cu ştafeta balcanică.

Flavius Ştefănescu, la categoria +50, s-a clasat de două ori pe locul 3 în probele de 800 şi 1.500 metri, iar cu ştafeta României a obţinut un loc 2.

Csiszér Csongor, la +50, a devenit vicecampion balcanic în proba de 5.000 metri.