Campanie ADR

Accident grav la ieșirea din Vlăhița

0

Un accident grav, soldat cu decesul unei persoane, a avut loc azi dimineață la ieșirea din Vlăhița.

Potrivit biroului de presă al IPJ Harghita, incidentul a avut loc duminică dimineață, puțin după ora 08:00. T.N. de 28 de ani, din Lunca de Jos, în timp ce conducea un autoturism pe DN 13A, la ieșirea din Vlăhița spre Odorheiu-Secuiesc, a abordat cu viteză excesivă o curbă periculoasă la dreapta, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și intrat în coliziune cu un copac.

În urma impactului, conducătorul auto a decedat, iar consăteanul său H.L. de 18 ani, pasager, a fost rănit ușor.

 

Comentarii:

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.