Puteți susține ziarul Informația Harghitei și, implicit, această pagină de Internet
prin direcționarea către Fundația „Adevărul Harghitei”
a până la 3,5% din impozitul datorat.

PATINAJ VITEZĂ: Campionatul Naţional – Rezultate ale sportivilor harghiteni | Informația Harghitei - jurnal independent
duminică , 19 mai 2024
Home » Sport » PATINAJ VITEZĂ: Campionatul Naţional – Rezultate ale sportivilor harghiteni
PATINAJ VITEZĂ: Campionatul Naţional – Rezultate ale sportivilor harghiteni

PATINAJ VITEZĂ: Campionatul Naţional – Rezultate ale sportivilor harghiteni

Recent, Miercurea-Ciuc a găzduit Campionatul Naţional de short track (patinaj viteză pe pistă scurtă). La acesta, judeţul Harghita a fost reprezentat de 3 echipe: Sport Club Miercurea-Ciuc (antrenoare Szőcs Renáta), CSŞ Miercurea-Ciuc (antrenori Kalamár Zsolt şi Szekeres Gyongyver), Felcsik SK (antrenoare Szekeres Gyongyver).

n Rezultatele obţinute de tinerele şi tinerii patinatori harghiteni

Junioare G: Finta Román Zsófia (Felcsik SK) – locul 1; Kovács Nóra (Sport Club M. Ciuc) – locul 4.

Juniori G: Csillag Zalán (Sport Club M. Ciuc) – locul 4.

Junioare F: André Beáta (Sport Club M. Ciuc) – locul 1; Kun Petra (Sport Club M. Ciuc) – locul 4; Bács Dorka Anna (Felcsik SK) – locul 8; Bartó Andrea Julianna (Felcsik SK) – locul 10; Kovács Petra (Sport Club M. Ciuc) – locul 15.

Juniori F: Kurko Aron (Felcsik SK) – locul 9.

Junioare E (categoria cu cei mai mulţi sportivi, 19): Csiszér Csenge Berta (CSŞ) – locul 1; Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika (Sport Club M. Ciuc) – locul 2; László Krisztina Réka (CSŞ) – locul 3; Veress Klára (Sport Club M. Ciuc) – locul 4; Szepesi Emma (CSŞ) – locul 5; András Vivien (Sport Club M. Ciuc) – locul 6; Erőss Dorka (CSŞ) – locul 7; Biro Anett (Felcsik SK) – locul 9; Caia Cynthia (Felcsik SK) – locul 14; Biro Eszter (Felcsik SK) – locul 19.

Juniori E: András Kevin (Sport Club M. Ciuc) – locul 1; Kun Laszlo (Sport Club M. Ciuc) – locul 2.

Junioare D: Török Boglárka Anna (Felcsik SK) – locul 1; Imreh Amalia (CSŞ) – locul 3; Bács Bernadett (Felcsik SK) – locul 4; Kurko Dorka (Felcsik SK) – locul 6; Jére Boglárka (Felcsik SK) – locul 9; Gyenge Dorottya (Felcsik SK) – locul 10; Laszlo Nora Katalin (CSŞ) – locul 11.

Juniori D: Csiszér Árpád (CSŞ) – locul 1; Lőrinczi Mátéfi Balázs (Sport Club M. Ciuc) – locul 2.

Junioare C: Márton Henrietta (Sport Club M. Ciuc) – locul 1.

Juniori C: Imreh Edward (CSŞ) – locul 1.

Junioare B: Laszlo Judit Sara (CSŞ) – locul 1; Madaràsz Timea (CSŞ) – locul 2.

Junioare A: Bartha Nóra (CSŞ) – locul 1; Csillag Adrien (Sport Club M. Ciuc) – locul 3.

Juniori A: Fodor Kristof (Sport Club M. Ciuc) – locul 1.

Femei: Bartha Nóra (CSŞ) – locul 1; Màrton Henrietta (Sport Club M. Ciuc) –locul 2; Laszlo Judit Sara (CSŞ) – locul 3; Madaràsz Timea (CSŞ) – locul 4.

Bărbaţi: Csillag Csongor József (Sport Club M. Ciuc) – locul 3, Fodor Kristof (Sport Club M. Ciuc) – locul 4.

În proba pe echipe, ştafetă junioare E-F 2.000 m, Sport Club Miercurea-Ciuc s-a clasat pe locul 1. Echipa a fost formată din Andras Vivien, Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika şi Veress Klára. Locul 2 a fost ocupat de sportivii de la CSŞ: Csiszér Csenge Berta, László Krisztina Réka şi Szepesi Emma.

Ştafetă junioare C-D 2000 m: Felcsik SK (Bács Bernadett, Török Boglárka Anna şi Biro Anett) – locul 2; CSŞ (Caia Cynthia, Eross Dorka şi Imreh Amalia) – locul 3.

Comentarii:

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.