Campanie ADR

Persoană surprinsă sub un mal de pământ surpat

0

O persoană a ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Miercurea-Ciuc, astăzi, după ce a fost surprinsă sub pământ, până la nivelul picioarelor, în timp ce săpa un șanț. Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) „Oltul” al județului Harghita a informat că la fața locului s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Miercurea-Ciuc, cu un autocamion și o autospecială de intervenție, precum și un echipaj SAJ cu medic, fiind solicitat în sprijin și containerul  multirisc.

Victima a fost extrasă, conștientă, și preluată de ambulanța Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ), care a transportat-o la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență din Miercurea-Ciuc, pentru îngrijiri medicale de specialitate, a mai precizat ISU Harghita.

Comentarii:

comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.